Гигена рук і її значимість у житті людини
Гігієна рук і її значимість у житті людини
Дотримання правил гігієни – досить простий, але в той же час надійний метод захисту організму від грипу, інфекційних та інших типів захворювання. Використання шкірних антисептиків для рук – це найбільш ефективний спосіб підтримати високий рівень гігієни. Дезінфікуючі засоби з кожним днем стають все популярнішим, особливо в умовах пандемії. Коли немає доступу до води і мила, антисептики стають єдиним засобом, що рятує людину від мікроорганізмів і вірусів. Використовуватися антисептики можуть, як в побуті, так і медичних установах, громадських місцях.
Антисептик для рук – що це?
Перш, ніж купити антисептик, потрібно не тільки знати про те, як правильно його застосувати, але і про специфіку кошти. Антисептик – це спеціальне знезаражуючий засіб, у складі якого присутні компоненти, що забезпечують ефективну боротьбу з поширенням вірусів, патогенних бактерій. При виробництві антисептичних засобів враховуються вимоги до гігієни шкірних покривів.
Як відомо, шкіра рук чутлива до подразників і постійно піддається впливу зовнішнього середовища. Саме тому так важливо піклуватися про шкірному покриві, використовуючи не тільки мило та антисептики, але і зволожуючі, живильні засоби. Кожен день ми стикаємося з тисячами джерел бактерій і мікроорганізмів (громадський транспорт, ринок, магазини і супермаркети, ручки дверей і кнопки ліфта). Запобігти зараження можна дотримуючись гігієну рук з допомогою антисептиків, а також мила і води.
Переваги використання шкірних антисептиків
Серед позитивних моментів варто відзначити:
- Надійність та ефективну боротьбу з вірусами, мікроорганізмами, патогенними бактеріями.
- Зручність експлуатації. Сучасні виробники пропонують антисептики різного об'єму, що дозволяє носити їх з собою.
- Економічність. Флакон має зручний дозатор, що дозволяє раціонально використовувати засіб.
- У складі деяких санитайзеров є ароматизатори і вітамінні комплекси, створюють приємний аромат і захист для шкірного покриву.
Види шкірних антисептиків
Наш інтернет-магазин пропонує широкий асортимент товару, що дозволяє вибрати оптимальний тип антисептика. Всі кошти можна розділити на дві групи:
- Спиртовмісні.
- Бесспиртовые (антисептики на водній основі).
У складі спиртовмісної антисептика не менше 60% спирту (етилового, ізопропілового, пропілового або їх суміш). Даний тип санитайзеров найбільш ефективний у боротьбі з вірусами і бактеріями, має широкий спектр дії. Для використання засоби досить нанести його на руки і втирати протягом 30 секунд. Крім того, спиртовий антисептик – це універсальний засіб (3 в 1), яке дозволяє дезінфікувати не тільки руки, але і поверхні, предмети або інструменти. Недоліки: подразнення і сухість рук, неприємний аромат спирту.
Антисептики на водній основі включають в свій склад бактерицидні речовини, наприклад, алкилдиметилбензиламмоний хлорид, полигексаметиленбигуанид та інші. Цей препарат має меншу ефективність, але дозволений для обробки слизових оболонок і поверхневих ран. Засіб не дратує шкіру і дозволено дітям, але ефективно тільки проти грамнегативних і грампозитивних бактерій.
Форма випуску антисептичних засобів
В залежності від типу антисептики діляться на наступні групи:
- Спрей. Спеціальний дозатор дозволяє рівномірно розпорошити засіб на велику площу. Антисептичний спрей може використовуватися в салонах краси під час манікюру і педикюру або в побуті для обробки невеликих за площею поверхонь.
- Гель (антисептичний або антибактеріальний). При виборі гелю краще використовувати антисептичний засіб, що має більшу ефективність у боротьбі з вірусами і бактеріями. Флакон має спеціальний дозатор для порційного використання антисептика, може використовуватися у всіх сферах життєдіяльності людини.
- Крем захищає тільки від бактерій, створюючи на руках «плівку», здатну захистити від патогенних мікроорганізмів. Засіб живить шкіру рук, підтримуючи водний баланс. Крем рекомендується використовувати як додатковий засіб до гелям і спреям, обробляючи їм шкіру після дезінфекції. Це дозволить зберегти пружність шкіри і захистить її від пересихання.
- Пінка – економічне використання засіб, що нагадує мило. Антисептик не містить спирту, не липне і зручний у використанні.
- Антисептичні серветки, просочені антибактеріальним складом.
Сфера та особливості застосування антисептиків
Своєчасна і постійна підтримка гігієни рук – це важлива міра, що дозволяє запобігти:
- Самозараження через ніс, рот або кон'юнктиву.
- Передачу вірусів та патогенних мікроорганізмів в навколишнє середовище.
- Передачу бактерій іншим людям через контаміновані руки.
Шкірні антисептики мають широкий спектр застосування, особливо попит на них виник після появи COVID-19. Тепер санитайзеры використовуються не тільки в медичних установах, стоматологічних кабінетах та манікюрних салонах, але і в побуті, громадських закладах.
Гігієнічна антисептика рук
У салонах краси, перукарнях, об'єктах громадського харчування і харчової промисловості, дитячих садах і школах необхідно обробляти руки, запобігаючи поширенню хвороб. Гігієнічна антисептика рук – це обробка шкірних покривів шляхом втирання спеціального засобу для ліквідації транзиторних мікроорганізмів, бактерій і вірусів.
Гігієнічну обробку рук спиртовмісним або безспиртовій антисептиків можна проводити без попереднього миття. Для цього досить нанести на руки рекомендована інструкцією по застосуванню кількість речовини і втирати коловими рухами протягом 30 секунд. Найбільшу увагу потрібно звернути на кінчики пальців і простір між ними, шкіру навколо нігтів (особливо важливо для жінок з довгим манікюром). Також перед проведенням антисептичної обробки рук треба зняти кільця і інші прикраси, які заважають процедурою.
Європейський стандарт EN-1500 пропонує метод обробки рук, якого ми рекомендуємо дотримуватися. Попередньо потрібно помити руки з милом і витерти насухо, використовуючи одноразові серветки, а не сушарки. Електрична сушарка – це місце існування різноманітної флори, обсеменяющее ваші руки під час сушіння. При взаємодії з антисептиком кожне з нижчеперелічених рухів потрібно повторити не менше 5 разів, загальна тривалість обробки рук повинна становити близько 30 секунд.
Послідовність дій:
- Терти одну долоню об одного зворотно-поступальними рухами.
- Правою долонею розтирати тильну поверхню лівої кисті, поміняти руки.
- З'єднати пальці в міжпальцевих проміжках і терти внутрішні поверхні рухами вгору-вниз.
- Розтерти долоні тильною стороною зігнутих пальців іншої руки, утворивши «замок».
- Взяти великий палець однієї руки в кулак другий і зробити обертальний тертя, поміняти руки.
- Круговими рухами потерти долоні кінчиками пальців другої руки.
Хірургічна обробка рук
Медичний персонал зобов'язаний проводити постійну антисептику шкірних покривів, піклуючись про своє здоров'я і пацієнтів. Основні моменти для гігієни рук в медичних установах:
- Перед контактом з пацієнтом.
- Перед чистою/асептичної процедурою.
- Після контакту з пацієнтом.
- Після контакту з об'єктами зовнішнього середовища в оточенні пацієнта.
- Після контакту і ситуації, пов'язаної з ризиком контакту з біологічними рідинами (лімфа, кров, слина, сеча тощо).
Гігієна рук медичних працівників включає в себе миття та антисептики шкірних покривів, косметичний догляд за руками. Рівні деконтамінації рук:
· Миття рук з милом – усунення видимих забруднень і транзиторної флори, бактерій шкіру рук.
· Гігієнічна антисептика – знищення транзиторної мікрофлори.
· Хірургічна антисептика – ліквідацій транзиторної мікрофлори і зниження чисельності резидентної флори.
Шкода антисептиків для мікрофлори шкіри і рекомендації по їх вибору
Використовувати антисептики потрібно вкрай обережно, адже практично всі вони чинять негативний вплив на шкіру рук. При частому використанні санитайзеров спостерігається висушування та лущення шкіри. Крім того, антисептик не тільки знищує патогенні бактерії, але і пригнічує природний захисний бар'єр шкіри. Присутність гліцерину та інших пом'якшуючих компонентів не покращує ситуацію, тому санація рук має проводитися в міру необхідності.
У зв'язку з цим ми рекомендуємо обробляти шкіру рук не більше 7 разів на добу або обробляти рукавички. У будь-якому випадку необхідно подбати про шкіру рук, додатково використовуючи пом'якшувальні лосьйони і креми. Потріскана шкіра – це джерело зараження, тому в європейських країнах медичний персонал з проблемами шкіри рук не допускається до роботи. Обробляйте руки відповідно до стандарту EN-1500 – методика дезінфекції, передбачає обробку рук милом і подальшу обробку шкірних антисептиком.
Рекомендації по вибору антисептика:
- Вибирайте засоби, що володіє високою антимікробною активністю.
- Використовуйте дбайливі санитайзеры, не викликають алергію. До складу можуть входити вітамінні комплекси, добавки для зволоження і гліцерин, що запобігають сухість шкіри.
- Віддайте перевагу антисептиків для обробки шкіри рук, а не універсальним засобів. Санитайзер 3 в 1 виключає зі свого складу пом'якшуючі елементи, негативно впливаючи на шкіру рук (порушуючи її водно-жировий баланс, викликаючи сухості і лущення).
- Для максимальної ефективності засобу його потрібно правильно використовувати, дотримуючись інструкції по застосуванню. Для гігієнічної обробки достатньо 3 мл засобу, втираемых в шкіру рук протягом 30 секунд.
Купити антисептик в Україні
Наш интернет-магазин hlorka.in.ua предлагает широкий ассортимент товаров для гигиены и дезинфекции рук по доступной цене. Доставка продукции осуществляется в Киеве и по всей территории Украины в течение 1-2 дней. Для того чтобы купить антисептик можно сделать онлайн-покупку, а также позвонить по одному из номеров, указанных на сайте или заказать услугу «Кнопка связи». При заказе товара на сумму от 400 грн. доставка бесплатна.
Популярные антисептики, которые можно купить на нашем сайте:
- Стериллиум класік пур (Bode Chemie, Німеччина) – спиртосодержащий дезінфектант для рук, захищає шкіру рук ефектом. Засіб має широкий спектр антимікробної дії і ефективно проти резидентної мікрофлори. Також антисептик знижує кількість транзиторної флори і має пролонговану дію.
- Стеррилиум гель (Bode Chemie, Німеччина) – гелевий антисептичний розчин з дозатором використовується для хірургічний та гігієнічної обробки рук, обробки шкіри перед ін'єкцією.
- АХД 2000 гель (Бланидас – Украина) – высококачественный антисептик для обработки рук, на 75% состоящий из этанола. Средство не вызывает аллергических реакций и раздражений, защищает от вирусов и бактерий на протяжении 3-х часов.
- АХД 2000 ультра (Бланидас – Украина) – жидкий дезинфектант, сохраняющий эластичность и естественный водно-жировой баланс кожи. Средство имеет пролонгированное действие и рекомендовано для медицинских учреждений и других учреждений с массовыми скоплениями людей.
- Манорм (MDM – Україна) – рідкий антисептик на основі ізопропілового спирту, призначений для гігієнічної та хірургічної обробки рук.
- Манорм-гель (MDM – Україна) – гелевий санитайзер, на 60% складається з ізопропілового спирту. Зволожуючі компоненти пантенол і гліцерин, зберігають захисні функції шкіри і природний водно-жировий баланс.
- Алсофт В (Alsoft V) – антисептик з японської сировини з унікальним распыливающим дозатором, на 80% складається з етилового спирту. Застосовується для оперативної та ефективної обробки шкіри рук, рукавичок. Зволожуючі компоненти пом'якшують і зволожують шкіру, надаючи дбайливе вплив. Алсофт В – універсальний препарат, використовуваний для обробки рук, робочих поверхонь, предметів і устаткування.
- Програма Лояльності 2022Отримуй вигоду вже зараз, заощаджуй на кожному замовленні!
- Перекис водню для дезінфекції басейну: правила та особливості застосуванняПерекис водню - популярний у народі засіб для дезінфекції води в басейні. Це ефективний метод очищення, безпечний для людей та довкілля.